Onwin Lisansı Nedir?

Onwin Lisansı Nedir?

18 Ekim 2021 0 Yazar: admin

Onwin Lisansı Nedir?

Resmi anlamda kurulmuş, resmi anlamda onay elde etmiş bir şirket olarak karşınıza çıkan onwin için, Avrupa ülkelerinin ya da genel anlamda Avrupa’nın en önde gelen bahis ve oyun şirketlerinden bir tanesi olduğunu söylemek mümkündür. Elbette bu ifadenin altında net bir şekilde, onwin lisansı nedir? Sorusunun da karşılığı bulunmaktadır. Elinde bir yasal yetki belgesi vardır. Bu belge, Avrupa ülkeleriyle birlikte, dünyanın birçok ülkesinde resmi anlamda kabul edilmektedir. Bu yazıda sizlere belgenin nereden alındığı, belge numarası, geçerlilik alanları hakkında bilgi vereceğiz.

Onwin Belgesi Nereden Alınmıştır?

Lisans belgesinin alınması konusunda, bir bağımsız denetleme kurulu tercih edilmiştir. Bu bağımsız denetleme kurulu adının, Hollanda Antilleri oyun kontrol ve denetleme kurulu olduğu görülebilmektedir. Bu kurum üzerinden alınan belge numarası incelendiğinde, 16 68 şeklinde bir seri numarası ile karşılaşacaksınız. Belge geçerli olmak ile birlikte, resmi kaynaklar üzerinden doğrulanması mümkündür.

Onwin Lisansı Ne İşe Yarıyor?

Peki elde edilmiş bu yasal yetki belgesi ne işe yaramaktadır? Özellikle Türkiye’deki kullanıcılar için, önemli bir detay mıdır? Elbette oldukça önemlidir. Hangi kaçak iddaa sitesini tercih eder iseniz edin, mutlaka lisans belgesinin olması gerektiğini unutmayın. Lisans belgesi, karşınızda kim tarafından açıldığı belli olmayan bir site olmadığını ortaya çıkaracaktır. Karşınızda ticari bir muhatap bulunmasını sağlayacaktır. Karşınızda ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, ticari mahkemeler, oyun kontrol denetleme komisyonu bulunmaktadır. Tüm bunlar Avrupa Birliği yasaları kapsamında geçerlidir. Yaşanması muhtemel bir olumsuzlukta, ilgili bütün resmi makamlara, resmi anlamda başvuru yapıp siteyi şikayet edebilir, şirketi şikayet edebilirsiniz. Tabi ki ilgili resmi kurumların tamamının, site ya da şirket üzerinde yasal açıdan yaptırım yetkisi bulunmaktadır.

 Onwin Lisansının Türkiye’deki Durumu

Onwin lisansı nedir? 16 68 numaralı lisans belgesi, Hollanda Antilleri komisyonu üzerinden alınmıştır. Peki bu belgenin Türkiye’deki durumu nedir. Türkiye’de böyle bir belgenin kabul edilme ihtimali yoktur. Türkiye’de yasal yetki belgesi, Spor Toto teşkilat başkanlığından, Milli Piyango idaresinden ve Türkiye jokey kulübünden alınmalıdır. Yasalar bu şekilde karar vermiştir. Bunun dışında, yurt dışından alınan bir yasal yetki belgesinin, Türkiye’de resmi anlamda geçerliliği olmayacaktır.